Hakkımda

Uzm Psikolog Okan Günay

1996 senesine kadar Almanya Stuttgart’ da University of Maryland de psikoloji okudum.
1998 de Oregon Üniversitesi psikoloji bölümünü bitirdikten sonra
New York da düzenlenen 1 haftalık “Personal Thinking Patterns” çalışma grubuna katıldım. “Tibetan Book of Living and Dying” kitabını okuduktan sonra Nepal’ e ruh, zihin ve beden ilişkisi üzerine araştırma yapmaya gittim.
1999 da Davranış Bilimleri Enstitüsü' nden Aile ve Çift Terapileri eğitimi aldım.
2000 de Marmara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümü yüksek lisansını aldım.
2000-2002 de Işıklar Askeri Lisesi’ nde askeri birlik psikoloğu olarak askerlik hizmetimi bitirdim.
AURA Psikoterapi Merkezi’nde aile ve bireysel terapist olarak çalıştım. Sanatla Tedavi, Eğitimci Eğitimi çalışmalarına katıldım. Varoluşçu Aile Terapisi Eğitimi aldım.
Klinik Psikolog Nevin Eracar ile birlikte okullarda aileler, öğretmenler ve öğrencilere yönelik yaratıcı eğitim çalışmaları yürüttüm, psikodrama grup çalışmalarına katıldım.

2003-2004 senelerinde Dr. Nevin Eracar ile TRT İstanbul Radyosu’ nda yetişkinlere yönelik psikolojik konuların ele alındığı “Konuşa Konuşa” ve Radyo Kozmos’da da “Çocuklarla Baş Başa” adlı çocuklara yönelik yaratıcılık temalı sohbet programları hazırladım.

2006 senesine kadar 4 sene Yeditepe Üniversitesi' nde psikolog olarak öğrenci ve eğitimcilerle çalıştım. Öğrencilere yönelik grup çalışmaları yürüttüm.

Psk. Zerrin Dölgen Hanım rehberliğinde 240 saatlik Analitik yönelimli psikoterapi ve daha sonra da süpervizyon sürecinden geçtim.

Genç ve yetişkin psikoterapisti ve eğitimci olarak klinik çalışmalarım 2002 senesinden bu yana sürmektedir.
Psikoterapi, benlik şehirlerimizin karanlık taraflarını ışıklandırır.